ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6398409
*
nr 639 8409
Spegel
Oval, Nyrokoko, höjd: 85
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2010
kl 18:46:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 22:05:41
1
250 kr
8/5 11:39:05
2
200 kr
9/5 19:33:21
3
300 kr
10/5 16:13:53
4
350 kr
10/5 17:08:02
5
600 kr
10/5 18:35:29
6
450 kr
10/5 18:36:47
6
550 kr
10/5 18:40:30
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 639 8409
Spegel
Oval, Nyrokoko, höjd: 85
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/5 22:05:41 | 1 | 250 kr |
8/5 11:39:05 | 2 | 200 kr |
9/5 19:33:21 | 3 | 300 kr |
10/5 16:13:53 | 4 | 350 kr |
10/5 17:08:02 | 5 | 600 kr |
10/5 18:35:29 | 6 | 450 kr |
10/5 18:36:47 | 6 | 550 kr |
10/5 18:40:30 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23